Har qanday shaxsni uning roziligisiz tasvirga olish taqiqlanishi mumkin
Loyihaga koʻra, endilikda umumiy qoida tariqasida, endilikda har qanday kishini rasm yoki videoga olish hamda ushbu tasvirdan foydalanish uchun uning roziligi talab qilinadi.
Shu bilan birga, loyihada quyidagilar belgilanmoqda:
Turkiya Oʻzbekistonga yangi elchi tayinladi
Turkiyaning Oʻzbekistondagi yangi tayinlangan elchisi Ufuk Ulutash Oʻzbekiston TIV vaziri Baxtiyor Saidovga ishonch yorliqlari nusxalarini topshirdi. Bu haqida Oʻzbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri maʼlum qildi.'Turkiyaning Oʻzbekistondagi yangi tayinlangan elchisi Ufuk Ulutash janoblaridan ishonch yorliqlari nusxalarini qabul qildik. Janob Elchini ushbu lavozimga tayinlangani bilan samimiy tabriklaymiz va diplomatik missiyasida muvaffaqiyatlar tilaymiz', ' deydi Oʻzbekiston TIV va
Yanvar oyida 25,5 mingta koʻchmas mulk oldi-sotdi qilindi
Iqtisodiy tadqiqotlar va islohotlar markazi yanvarda koʻchmas mulk bozorida faollik tiklanganini maʼlum qildi. Unga koʻra, yanvar oyida koʻchmas mulk bozorida oldi-sotdi shartnomalari soni 25,5 mingtani tashkil etib, oʻtgan yilning yanvar oyiga nisbatan 17,4 foizga ortgan.Unga koʻra, yil boshidan buyon koʻchmas mulk oldi-sotdi koʻrsatkichlaridagi eng sezilarli oʻsish Jizzax viloyatida qayd etilgan boʻlib, hududdagi sotuvlar hajmi 44 foizga oshgan. Undan keyingi eng katta oʻsish 36 foi
Milliy statistika qo‘mitasi tashkil etiladi
'Statistika ishlarini tashkil etish va yuritish tizimini yangi bosqichga olib chiqish bo'yicha qo'shimcha chora-tadbirlar to'g'risida'gi Prezident Farmoni (PF-27-son, 24.02.2025 y.) qabul qilindi.Farmonga ko'ra, Prezident huzuridagi Statistika agentligi Milliy statistika qo'mitasi sifatida qayta tashkil etiladi.Statistika ishlari samaradorligini yanada oshirishning quyidagi ustuvor yo'nalishlari belgilandi, jumladan:' makroiqtisodiyot va tarmoqlar darajasida statistik kuzatuv o'tkazish tizimini
Toshkent viloyatida 'Qadriyatlaring boqiy boʻlsin, Navroʻz!' degan bosh gʻoya asosida umumxalq sayli shaklida tashkil etilgan Navroʻz umumxalq bayram tantanalari koʻtarinki ruhda boʻlib oʻtdi.Bayram doirasida katta sayl, maydon tomoshalari oʻtkazildi. Shuningdek, milliy taomlar festivali, pavilyonlar oʻrtasida turli qiziqarli bellashuvlar tashkil qilindi.Navroʻz umumxalq bayramiga bagʻishlangan tantanali bayram dasturi doirasida viloyat hokimi Zoyir Mirzayev barch