Har qanday shaxsni uning roziligisiz tasvirga olish taqiqlanishi mumkin
Adliya vazirligi tomonidan ishlab chiqilgan loyihada qayd etilishicha, qonun insonlarning tasvirga boʻlgan huquqini mustahkamlash hamda milliy huquqni qoʻllash amaliyoti va 30 ga yaqin xorijiy davlatlar tajribasi tahlil qilingan holda, aholi fikrini oʻrganish uchun muhokama portaliga joylashtirilgan.
Loyihaga koʻra, endilikda umumiy qoida tariqasida, endilikda har qanday kishini rasm yoki videoga olish hamda ushbu tasvirdan foydalanish uchun uning roziligi talab qilinadi.
Shu bilan birga, loyihada quyidagilar belgilanmoqda:
Turkiya Oʻzbekistonga yangi elchi tayinladi
Turkiyaning Oʻzbekistondagi yangi tayinlangan elchisi Ufuk Ulutash Oʻzbekiston TIV vaziri Baxtiyor Saidovga ishonch yorliqlari nusxalarini topshirdi. Bu haqida Oʻzbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri maʼlum qildi.'Turkiyaning Oʻzbekistondagi yangi tayinlangan elchisi Ufuk Ulutash janoblaridan ishonch yorliqlari nusxalarini qabul qildik. Janob Elchini ushbu lavozimga tayinlangani bilan samimiy tabriklaymiz va diplomatik missiyasida muvaffaqiyatlar tilaymiz', ' deydi Oʻzbekiston TIV va