Probatsiya nazoratiga olinib, kasb-hunar egallashga undash hamda jamiyatda o‘z o‘rnini topishga ko‘maklashish ham mahkumlarning o‘z xatolarini tuzatishga berilgan imkoniyat, aslida. Xatirchi tumanida probasiya nazoratidagi shaxslarning muammolarini o‘rganish maqsadida qator tashkilotlar mutasaddilari ishtirokida sayyor qabul tashkil etildi. Muloqot davomida mahkumlarning moddiy, ijtimoiy hamda tibbiy masalalar bilan bog‘liq muammolari o‘rganilib, hal etish yuzasidan tegishli m
- postda.uz
Бир қўшиқ тарихиЎзбекистонда хизмат кўрсатган санъат арбоби, таниқли режиссёр Мақсуд Юнусов ўзи суратга олаётган «Бобур» видеофильми учун қўшиқ ижро этадиган хонанда излаб юрган кезлари. Бир куни танишларидан бири унга: «Бугун Олтиариқдан «Ёшлар куйлаганда» концерт да
– Hududimizdagi mahalliy aholi asosan dehqonchilik, hunarmandchilik va tikuvchilik bilan shug‘ullanishadi. Yil boshidan buyon hali voyaga yetmagan 6 nafar maktab bitiruvchilari bilan suhbatlashib, ularni ishga joylashtirdik. Maqsad yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etgan holda ular o‘rtasida jinoyatchilikning oldini olishga qaratilgan, – deydi leytenant Sh. Komiljonov. Sh. Komiljonov sportga ham alohida mehr qo‘ygan bo‘lib, qo‘l jangi bilan 6 yildan
22
Bugun O'zbekiston Milliy kino san'ati saroyida O'zbekiston Respublikasi Madaniyat vazirligi huzuridagi Kinematografiya agentligi 'Hujjatli va xronikal filmlar kinostudiyasi' DUK tomonidan Toshkent tibbiyot akademiyasi bilan hamkorlikda 'Xalq yuragi' turkum doirasida suratga olingan 'Baxtim shul ' o'zbekning Zulfiyasiman' hujjatli filmining namoyishi bo'lib o'tdi.Namoyishda Kinematografiya agentligi vakillari, talaba-yoshlar, kinoijodkorlar hamda kino ixlosmandlari ishtirok etishdi. Mazkur filmni