Prezident Xalqaro dzyudo federatsiyasi rahbarini “Doʻstlik” ordeni bilan mukofotladi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 27-fevral kuni nufuzli 'Katta dubulgʻa' xalqaro turniri doirasida mamlakatimizda boʻlib turgan Xalqaro dzyudo federatsiyasi rahbari Marius Vizerni'qabul qildi.Mazkur yirik sport tashkiloti bilan mamlakatimizda dzyudo maktabini rivojlantirish va ushbu yakkakurash turini ommalashtirish borasidagi samarali hamkorlikni yanada kengaytirish masalalari koʻrib chiqildi.Taʼkidlash joizki, Oʻzbekiston xalqaro federatsiya faoliyatida faol ishtiro
Sirdaryo viloyati FVB boshligʻiga yangi oʻrinbosar tayinlandi
Sirdaryo viloyati favqulodda vaziyatlar boshqarmasi boshligʻiga yangi oʻrinbosar tayinlandi. Bu haqda FVV axborot xizmati'xabar berdi.Maʼlum qilinishicha, Favqulodda vaziyatlar vazirining tegishli buyrugʻi bilan podpolkovnik Gazixoʻjayev Asror Shavkatovich Sirdaryo viloyati FVB boshligʻining Profilaktika boʻyicha oʻrinbosari lavozimiga tayinlangan.Tayinlovga qadar podpolkovnik Gazixoʻjayev Sirdaryo viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi Guliston shahar FVB boshligʻi lavozimida faol
Ulkan salohiyatga ega boʻlgan iqtisodiyotlarimiz bir-birini toʻldirishga qodir - Shavkat Mirziyoyev. Oʻzbekiston Prezidenti va Pokiston Bosh vaziri qoʻshma biznes forumida ishtirok etdi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Pokiston Islom Respublikasi Bosh vaziri Shahboz Sharif Oʻzbekiston-Pokiston biznes forumida ishtirok etdilar.Tadbirda ikki mamlakat yetakchi kompaniyalarining 300 nafarga yaqin rahbarlari va vakillari ishtirok etdi. Pokiston tomonidan 'Al-Rafique Enterprises,' 'Mehran Dates Products', 'Brighto Chemicals', 'Transfopower Industries', 'FWO', 'T.M.C', 'Pakistan Mobile', 'TCS' va boshqa koʻplab kompaniyalar qatnashdi.Davlatimiz rahbari oʻz