Toshkentda biznes-forum boshlandi
Biznes-forum doirasida O'zbekiston va Polshaning investitsiyaviy salohiyati, savdo-iqtisodiy hamkorlikni rivojlantirish istiqbollari, shuningdek, qishloq xo'jaligi, oziq-ovqat sanoati, farmatsevtika, kimyo sanoati va boshqa sohalardagi hamkorlik masalalari muhokama qilinadi.
30
Unga koʻra, dollarning rasmiy kursi 16,27 soʻmga tushib, 12 899.91 soʻmni tashkil qildi.Yevro kursi 15,74 soʻmga pasayib, 13 507,50 soʻm etib belgilandi.Rossiya rubli 0,86 soʻmga tushdi va 146,74 soʻmni tashkil qildi.
Oʻzbekiston-Slovakiya Ishbilarmonlar kengashi tashkil etiladi
Bu hamkorlik ikki mamlakat tadbirkorlari uchun yangi imkoniyatlar yaratib, investitsiyaviy loyihalarni amalga oshirish uchun xizmat qiladi.Shu bilan birga, shu yilning aprel oyida Slovakiya ishbilarmon doiralari delegatsiyasining Oʻzbekistonga tashrifi rejalashtirildi. Tashrif doirasida biznes forumi hamda 'B2B' uchrashuvlar oʻtkazilishi belgilandi.Taʼkidlash joiz, Slovakiya Savdo-sanoat palatasi 1992-yilda tashkil topgan boʻlib, yetakchi biznes uyushmalaridan biri hisoblanadi.