Soʻmning dollarga nisbatan qadri ketma-ket yettinchi kun oshdi
Yevro kursi 15,74 soʻmga pasayib, 13 507,50 soʻm etib belgilandi.
Rossiya rubli 0,86 soʻmga tushdi va 146,74 soʻmni tashkil qildi.
– Hududimizdagi mahalliy aholi asosan dehqonchilik, hunarmandchilik va tikuvchilik bilan shug‘ullanishadi. Yil boshidan buyon hali voyaga yetmagan 6 nafar maktab bitiruvchilari bilan suhbatlashib, ularni ishga joylashtirdik. Maqsad yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etgan holda ular o‘rtasida jinoyatchilikning oldini olishga qaratilgan, – deydi leytenant Sh. Komiljonov. Sh. Komiljonov sportga ham alohida mehr qo‘ygan bo‘lib, qo‘l jangi bilan 6 yildan
2024-yilda Xitoydan Oʻzbekistonga qancha turist, qanday maqsadlarda tashrif buyurgan?
2024-yilda O‘zbekistonda transport xizmatlari hajmi 145 trillion so‘mdan oshdi
2024-yilning yanvar ' dekabr oylari yakuniga ko'ra, O'zbekiston Respublikasi bo'yicha transport xizmatlari hajmi 145 124,4 mlrd so'mni tashkil etib, 2023-yilning mos davriga nisbatan 8,6 foizga o'sdi.Transport xizmatlari hajmining o'sish dinamikasi (mlrd so'm):' 2020-yil ' 53 662,9' 2021-yil ' 67 238,6' 2022-yil ' 83 985,6' 2023-yil ' 114 553,3' 2024-yil ' 145 124,4.Transport sektorining barqaror o'sishi quyidagilar bilan bog'liq:' Logistika va transport infratuzilmasining yaxshilanishi;' Tashis