comments Manba: postda.uz
BIZ SEN BILAN FAXRLANAMIZ
Sportga qadam qo‘ygan har bir yosh yigit-qizning bir orzusi bor: u ham bo‘lsa chempion bo‘lish, jahon arenalarida vatanimiz bayrog‘ini yuksaklarga ko‘tarish.
Azizbek orzusiga yetishish uchun tinmay harakat qilmoqda. Bugungi kunda Ichki ishlar vazirligining 1-sonli Toshkent akademik litseyning 2-bosqichda tahsil olayotgan Azizbek Bahodirov 2–6-oktabr kunlari Toshkent shahrida sportning muay-tay turi bo‘yicha «O‘zbekiston kubogi» uchun kurashilgan musobaqada 67 kg vazn toifasida faxrli 2-o‘rinni qo‘lga kiritdi.
Azizbek Bahodirov 2007-yilning 14-may kuni Toshkent shahrida tug‘ilgan. U yoshligidan muay-tay sport to‘garagiga muntazam qatnashib kelmoqda. Osiyo chempioni.
Azizbek ayni damda litseyda qunt bilan bilim olish bilan birga tajribali murabbiylari ko‘magida sportda, o‘qishida oliy o‘quv yurtiga kirish uchun tinmay harakat qilmoqda.
Uning orzulari bisyor. Kelajakda jahon chempionatida oltin medalga ega bo‘lish, shuningdek, IIV Akademiyasida o‘qishni davom ettirish.
Shuni alohida ta’kidlash lozimki, litsey o‘quvchilari orasida yosh iqtidorli sportchilar safi yil sayin kengayib bormoqda. Tomirida buyuk ajdodlar qoni jo‘sh urayotgan Azizbek kabi sportga ixlosmand dovyurak yoshlarimizning bundanda yuksak marralarni egallashiga, albatta, ishonamiz.
Madina QAHHOROVA,
o‘z muxbirimiz.
Toshkent shahri.
U-20 Osiyo kubogi. Oʻzbekiston oʻz yurishini gʻalaba bilan boshladi
Xitoyning Shinjen shahrida futbol boʻyicha 20 yoshgacha boʻlgan futbolchilar oʻrtasida Osiyo kubogi start oldi. Qitʼa birinchiligining amaldagi chempioni hisoblangan Oʻzbekiston U-20 terma jamoasi ham oʻz yurishini boshladi.Vakillarimiz bugun, 13-fevral kuni musobaqaning 1-turida Yamanni qiyinchilik bilan magʻlub etdi. Muhammadali Oʻrinboyevning 26-daqiqada urgan goli bahs taqdirini hal qildi. Shu tariq, yoshlarimiz musobaqani gʻalaba bilan boshlashdi.Guruhning ikkinchi oʻyinida Eron v
G'OLIBLAR TAQDIRLANDI
Yaqinda IIV Qorovul qo'shinlariga qarashli Toshkent viloyatida joylashgan 7535-harbiy qismda sportning kurash turi bo'yicha qo'mondon kubogi musobaqasi o'tkazildi. Qizg'in bahslar davomida raqiblaridan o'z tajribasi va mahoratining ustunligi bilan ajralib turgan poytaxtimizdagi 7534-harbiy qism jamoasi 3 ta oltin va 2 ta kumush medalni qo'lga kiritib, kubok sohibiga aylanishdi. Keyingi pog'onalarni esa, qo'shinlarga qarashli 7531 va 7535-harbiy qism sportchilari zabt etishdi.G'oliblar