Ayrim hokim va bank raislari ham “Madaniyat va sanʼat fidokori” koʻkrak nishoni bilan taqdirlandi
Avvalroq, “Madaniyat va sanʼat fidokori” koʻkrak nishoniga munosib topilgan madaniyat va sanʼat sohasi vakillari roʻyxati eʼlon qilingani haqida xabar bergan edik. Ushbu nishonga loyiq koʻrilganlar qatorida hokimlar va bank rahbarlari ham borligi diqqatimizni tortdi.
Botir Qudratxoʻjayev Favqulodda vaziyatlar vaziri boʻldi
Maʼlum qilinishicha, Botir Qudratxoʻjayev mazkur tayinlov munosabat bilan Oʻzbekiston Respublikasi Bosh prokurori oʻrinbosari ' Harbiy prokurori lavozimidan ozod etilgan.Bundan ilgariroq B.Qudratxoʻjayev nomzodi Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputatlari tomonidan maʼqullangan edi.
Andijonda “Matiz” ikki bolani urib yubordi
Andijon viloyati Asaka tumanida 'Matiz' ikki nafar bolani urib yubordi. Viloyat Yoʻl harakati xavfsizligi boshqarmasi hodisa yuzasidan'maʼlumot berdi.Qayd etilishicha, voqea Asaka tumani Yuksalish MFY hududidan oʻtgan D-105E Asaka'Humo avtomobil yoʻlining 2-kilometrida sodir boʻlgan. Aniqlanishicha, 44 yoshli A.O. oʻzining 'Matiz' rusumli transport vositasini boshqarib ketayotgan vaqtida, yoʻlning belgilanmagan qismidan kesib oʻtayotgan ikki nafar bolani urib yuborgan.YTH oqibatida tan j
Oʻzbekistonning Jiddadagi yangi bosh konsuli tayinlandi
Oʻzbekistonning Jidda shahridagi yangi tayinlangan bosh konsuli Sirojiddin Shamsutdinov Saudiya Arabistoni Tashqi ishlar vazirligi Jidda boʻlimi bosh direktori birinchi oʻrinbosari Ahmad Muhammad Qutb bilan uchrashdi, deb'xabar bermoqda''Dunyo' AA. Qayd etilishicha, muloqot chogʻida Oʻzbekiston va Saudiya Arabistoni oʻrtasidagi aloqalarning bugungi holati va istiqbollari xususida fikr almashilgan.Ahmad Muhammad Qutb Oʻzbekiston va Saudiya Arabistoni rahbarlari oʻrtasida oʻrnatilgan y
Oʻzbekiston Nauru bilan diplomatik aloqa oʻrnatdi
Nauru Respublikasi Oʻzbekiston bilan diplomatik munosabatlar oʻrnatgan 159-davlat boʻldi. Bu haqda 'Dunyo' axborot agentligi'xabar berdi.Qayd etilishicha, kecha, 20-mart kuni AQSHning Nyu-York shahrida Oʻzbekiston va Nauru oʻrtasida diplomatik munosabatlar oʻrnatish toʻgʻrisidagi Qoʻshma komyunike imzolandi.Ikki mamlakat hukumatlari nomidan hujjatni Oʻzbekistonning BMTdagi doimiy vakili Ulugʻbek Lapasov va Nauruning BMTdagi doimiy vakili Lara Erab Daniel imzolagan. Tomonlar xalqaro ta