Yangi tashkil etilgan Kichik biznes uyushmasiga rahbar tayinlandi
Prezident Shavkat Mirziyoyev bugun, 19-mart kuni boʻlib oʻtgan kichik va oʻrta biznes vakillari bilan uchrashuvida Kichik biznes uyushmasini tashkil qilish tashabbusini qoʻllab-quvvatlagani haqida'xabar bergan edik.
Oila va xotin-qizlar qoʻmitasiga koʻra, mazkur yigʻilishda davlat rahbari Kichik biznes uyushmasini tashkil qilish hamda unga Mirzaliyeva Kamolat Kukanbayevna rahbar etib tayinlanishi boʻyicha tadbirkorlar tomonidan ilgari surilgan tashabbusni'maʼqullagan.
Maʼlumot uchun, Kamolat Mirzaliyeva 1979-yilda Toshkent viloyatida tugʻilgan. Maʼlumoti oliy ' Toshkent davlat texnika universitetini tamomlagan.
Mirzaliyeva korporativ boshqaruv boʻyicha katta tajribaga ega, hozirgi kunda u 'AARON ACADEMY KIDS' ixtisoslashtirilgan maktabi, shuningdek 'CHILLA UYI' tiklanish va reabilitatsiya markazi rahbari hamda taʼsischisi hisoblanadi. U 2018-yilda 'Mehnat shuhrati' ordeni bilan taqdirlangan.
14
VAZIFALAR QANDAY BAJARILMOQDA?
Qarshi shahar hokimligida bo‘lib o‘tgan yig‘ilishda “qizil” toifadagi mahallalarda Prezidentning 2025-yil 3-yanvardagi “2025-yilda respublika mahallalarida xavfsiz muhitni yaratish va huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish tizimi samaradorligini yanada oshirish bo‘yicha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi qarorida belgilangan vazifalar ijrosi muhokama qilindi.Yig‘ilishda mahallalarni jinoyatdan xoli hududga aylantirish, ko‘chalarga kuzatuv kameralari o‘rnatish va ularni p
– Hududimizdagi mahalliy aholi asosan dehqonchilik, hunarmandchilik va tikuvchilik bilan shug‘ullanishadi. Yil boshidan buyon hali voyaga yetmagan 6 nafar maktab bitiruvchilari bilan suhbatlashib, ularni ishga joylashtirdik. Maqsad yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etgan holda ular o‘rtasida jinoyatchilikning oldini olishga qaratilgan, – deydi leytenant Sh. Komiljonov. Sh. Komiljonov sportga ham alohida mehr qo‘ygan bo‘lib, qo‘l jangi bilan 6 yildan
Barcha xorijiy valyutalarning soʻmga nisbatan qiymati koʻtarildi
Oʻzbekiston Respublikasi Markaziy banki xorijiy valyutalarning oʻzbek soʻmiga nisbatan 7-mart kuni amalda boʻladigan qiymatini belgiladi.Unga koʻra, dollarning rasmiy kursi 17,99 soʻmga oshib, 12 918,36 soʻmni tashkil qildi.Yevro kursi 132,95 soʻmga koʻtarilib, 13 951,83 soʻm etib belgilandi.Rossiya rubli 0,85 soʻmga oshdi va 144,65 soʻmni tashkil qildi.
Dollar kursi yana osha boshladi
Unga koʻra, dollarning rasmiy kursi'7,13 soʻmga'oshib,'12 897,20 soʻmni'tashkil qildi.Yevro kursi'48,68 soʻmga'koʻtarilib,'13 449,20 soʻm'etib belgilandi.Rossiya rubli'1,81 soʻmga'tushdi va'144,65 soʻmni'tashkil qildi.