Yaqinda IIV Qorovul qo'shinlariga qarashli Toshkent viloyatida joylashgan 7535-harbiy qismda sportning kurash turi bo'yicha qo'mondon kubogi musobaqasi o'tkazildi.
Qizg'in bahslar davomida raqiblaridan o'z tajribasi va mahoratining ustunligi bilan ajralib turgan poytaxtimizdagi 7534-harbiy qism jamoasi 3 ta oltin va 2 ta kumush medalni qo'lga kiritib, kubok sohibiga aylanishdi. Keyingi pog'onalarni esa, qo'shinlarga qarashli 7531 va 7535-harbiy qism sportchilari zabt etishdi.
G'oliblar tantanali ravishda taqdirlandi.
O'z muxbirimiz.
Dunyodagi eng katta shaxmat klubi oʻzbekistonlik sportchi haqida bayonot berdi
Dunyodagi eng yirik va nufuzli shaxmat klublaridan biri hisoblangan 'Saint Louis Chess Club' xalqaro grossmeyster Gulruhbegim Tohirjonovaning AQSH federatsiyasidan chiqib, Oʻzbekiston shaxmat federatsiyasiga qaytishi yuzasidan rasmiy bayonot berdi.Klub oʻz bayonotida ushbu qarorni qaygʻu bilan eʼlon qilishayotganini taʼkidladi. Maʼlum qilinishicha, Tohirjonova shaxsiy sabablarga koʻra oʻz federatsiyasini Oʻzbekistonga koʻchirishga qaror qilgan va bu haqda Oʻzbekistonda boʻlib oʻtgan
Sabina Boboqulovadan Oltinoy Sotimboyevagacha: Oʻzbekiston bokschi qizlari jahon chempionatiga yoʻl olishdi
8-17-mart kunlari Serbiyaning Nish shahrida boks boʻyicha ayollar oʻrtasida jahon chempionati boʻlib oʻtadi. Ushbu nufuzli musobaqada Oʻzbekiston terma jamoasi ham ishtirok etadi. Jamoamiz aʼzolari jahon birinchiligi uchun kurashish maqsadida Serbiyaga joʻnab ketishdi.Qayd etilishicha, terma jamoamizning murabbiylar shtabi jahon chempionatida ishtirok etadigan sportchilar tarkibini aniqladi. Tajribali murabbiy Elshod Rasulov boshchiligidagi jamoa tarkibidan 12 nafar bokschi joy oldi. Ular
Ramazon Temirov UFChtml5-dom-document-internal-entity2-039-enddagi navbatdagi gʻalabasini qoʻlga kiritdi
Oʻzbekistonlik MMA jangchisi Ramazon Temirov UFChtml5-dom-document-internal-entity2-39-enddagi navbatdagi jangida Amerika vakili Charlz Jonsonni magʻlub etdi. Bu 'Temurlan'ning ushbu tashkilotdagi ketma-ket ikkinchi gʻalabasi hisoblanadi.Mazkur toʻqnashuv AQShning Nevada shtatida 'UFC Fight Night 253' turniri doirasida boʻlib oʻtdi. Janglar oqshomining ilk bahsida oktagonga koʻtarilgan sportchilar toʻliq 3 raund davomida gʻalaba uchun kurashdi. Raundlar asosan tik oyoqda oʻtdi va yakun
Nodirbek Yoqubboyev “Prague Chess Festival Challengers” gʻolibiga aylandi
Oʻzbekistonlik iqtidorli shaxmatchi Nodirbek Yoqubboyev Chexiyaning Praga shahrida oʻtkazilgan 'Prague International Chess Festival' turnirida gʻoliblikni qoʻlga kiritdi. U 'Challengers' guruhida ishtirok etib, soʻnggi turda daniyalik grossmeyster Jonas Bjerreni magʻlub etdi va musobaqa chempionligini rasmiylashtirdi.Turnir 26-fevral ' 7-mart kunlari boʻlib oʻtdi va unda bir qator kuchli shaxmatchilar ishtirok etdi. Yoqubboyev barqaror va ishonchli oʻyin namoyish etib, muhim gʻalabalar