Kecha, 7-mart kuni Serbiyaning Novi-Sad shahridagi norozilik namoyishlari vaqtida mamlakatning Madaniyat vaziri Nikola Selakovich hujumga uchradi. Bu haqida 'Blic' nashri maʼlumot berdi.Unga koʻra, Serbiyaning Novi-Sad shahrida talabalarning norozilik namoyishlari boʻlib oʻtgan. Namoyish davomida ularga koʻplab fuqarolar ham ergashgan. Besh oydan buyon davom etayotgan mazkur norozilik namoyishlari 2024-yilning 1-noyabr kuni shahardagi temiryoʻl vokzalining tom qismi qulashi natijasida 15 k
Buyuk Britaniya 4 kunlik ish haftasiga oʻtishi mumkin
200 ta Buyuk Britaniya kompaniyasi oʻz xodimlarining amaldagi ish haqini saqlab qolgan holda 4 kunlik ish haftasiga oʻtishini maʼlum qildi. Bu haqda 'The Guardian' nashri xabar qildi.'4 Day Week Foundation'ning soʻnggi maʼlumotlariga koʻra, 5000 dan ortiq kishi faoliyat olib boradigan ushbu kompaniyalarning aksariyat qismini xayriya tashkilotlari, marketing va texnologiya firmalari tashkil etadi. Ular 5 kunlik modelni eski iqtisodiy davrdan qolgan va endi undan foydalanish kerak emas,'deb
“Shimoliy Gʻazo uchun tong otishi qiyin boʻldi, bemorlar kasalxonaga sigʻmayapti”: Gʻazodagi shifoxona rahbari murojaat bilan chiqdi
Bugun, 20-mart kuni Isroil Gʻazoning shimoliy hamda janubiy hududlariga zarbalar berishi oqibatida 71 nafar falastinlik, jumladan, ayollar va bolalar halok boʻlgan edi.Gʻazo shimolida joylashgan Indoneziya kasalxonasi direktori Marvan al-Sultonning taʼkidlashicha, shifoxona Isroilning ketma-ket hujumlari oqibatida jarohatlangan bemorlar bilan toʻlib-toshgan. Bu haqida 'Al Jazeera' nashri xabar berdi.Soʻnggi maʼlumotlarga koʻra, Isroilning 17-20-mart kunlari oraligʻida Gʻazoga qilgan qu