Sportning basketbol, voleybol, kurash kabi ommabop turlari bilan qishin-yozin shugʻullanish imkonini beradigan mazkur maskan tumandagi 'AKSA Enerji Bukhara' xorijiy korxonasi tomonidan barpo etildi. Shu tariqa maktab jamoasining koʻp yillik muammosi kun tartibidan tushdi. Sport zalini foydalanishga topshirish munosabati bilan oʻtkazilgan tantanali tadbirda mahalla faollari, oʻqituvchilar, xorijiy korxona vakillari qatnashdi. Unda soʻz olganlar bu inshoot yurtimizda chet ellik investorlar uchun yaratilgan shart-sharoitlar mahsuli ekanligini taʼkidladi.
'AKSA Enerji Bukhara' korxonasiga kelsak, u gaz-porshenli issiqlik elektr stansiyasi sanaladi. Korxona turkiyalik sarmoyadorlar mablagʻi evaziga 2022-yilda ish boshlagan. Maʼlumotlarga qaraganda, umumiy qiymati 150 million AQSH dollariga teng mazkur loyiha sharofati bilan minglab xonadonlar, katta-kichik korxonalar elektr energiyasi bilan uzluksiz taʼminlanmoqda.
Ulkan salohiyatga ega boʻlgan iqtisodiyotlarimiz bir-birini toʻldirishga qodir - Shavkat Mirziyoyev. Oʻzbekiston Prezidenti va Pokiston Bosh vaziri qoʻshma biznes forumida ishtirok etdi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Pokiston Islom Respublikasi Bosh vaziri Shahboz Sharif Oʻzbekiston-Pokiston biznes forumida ishtirok etdilar.Tadbirda ikki mamlakat yetakchi kompaniyalarining 300 nafarga yaqin rahbarlari va vakillari ishtirok etdi. Pokiston tomonidan 'Al-Rafique Enterprises,' 'Mehran Dates Products', 'Brighto Chemicals', 'Transfopower Industries', 'FWO', 'T.M.C', 'Pakistan Mobile', 'TCS' va boshqa koʻplab kompaniyalar qatnashdi.Davlatimiz rahbari oʻz
Jinoiy daromadlarni legallashtirish bilan bogʻliq jinoyatlar uchun javobgarlik xalqaro standartlarga moslashtiriladi
Hozirda qonunchilikda korrupsiyaviy jinoyatlarning aniq roʻyxati yoʻqligiga eʼtibor qaratildi.Parlament tasdiqlagan qonunda asosan jazoni kuchaytirishni oʻzi bilan cheklanib qolingani, korrupsiyani oldini olish, odamlarimizni bunga toqatsizlik ruhida tarbiyalash, profilaktika mexanizmlarini yaratish, jinoyatni fosh etishga yordam berganlarni ragʻbatlantirish kabi masalalar aks etmagani koʻrsatib oʻtildi.Shuning uchun Prezident bu qonunni qayta ishlash uchun qaytarishini aytdi.Shu bilan bi
Oʻzbekiston Prezidenti “As-Salom” saroy-muzeyiga tashrif buyurdi
Tashrif dasturiga muvofiq, O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Al-Kuvayt shahridagi 'As-Salom' saroy-muzeyiga tashrif buyurdi.Saroy 1960-1964-yillarda o'ziga xos arab me'morchiligi uslubida bunyod etilgan va 1990-yilgacha Kuvaytga tashrif buyurgan xorijiy rahbarlar uchun rasmiy qarorgoh bo'lib xizmat qilgan.2019-yilda saroyda muzey ochilgan bo'lib, unda 32 ming kvadrat metr maydonda Kuvaytning ko'p asrlik tarixi va madaniyatini aks ettiruvchi noyob eksponatlar namoyish etilmoq
Qalbaki aksiz markali alkogol va tamaki sotmoqchi boʻlgan fuqarolar qoʻlga tushdi
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning Yashnobod tumani boʻlimi va Bojxona qoʻmitasi xodimlari bilan hamkorlikda tezkor tadbir oʻtkazildi, deb xabar bermoqda Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti.Unga koʻra, oʻtkazilgan tezkor tadbir davomida fuqaro D.P. yashash xonadoniga hujjatlari boʻlmagan 7 turdagi umumiy bahosi 101,2 million soʻmlik 2 ming 600 quti aksiz markasiz tamaki mahsulotlarini sotish uchun olib kelgani aniqlangan hamda ashyoviy dalillar bilan qoʻlga olin