Shavkat Mirziyoyevning Samarqand shahriga tashrifi yakunlandi
Bundan tashqari, Shavkat Mirziyoyev Samarqanddagi 'Buyuk ipak yoʻli' xalqaro turizm markaziga tashrif buyurib, olib borilayotgan bunyodkorlik ishlari, yaratilayotgan sharoitlar bilan tanishdi.
Shuningdek, davlatimiz rahbari Samarqand shahriga tashrifi chogʻida Hazrati Hizr majmuasida boʻlib, Birinchi Prezidentimiz Islom Karimov maqbarasini ziyorat qildi.
Yerni koʻp kvartirali uy-joy qurish uchun ijaraga olgan yuridik shaxslar yer soligʻidan ozod qilinadi
Farmonga muvofiq, 2025-yil 1-maydan 'Yangi Oʻzbekiston' massivlarini barpo etish doirasida quyidagilarni nazarda tutuvchi tartib oʻrnatiladi:
“Shu kunlarga yetkazganiga shukur”
Botir MADIYOROV/'Xalq soʻzi'. Bir asrlik umr dovonida turib hayotining quvonchli va qaygʻuli yillarini sarhisob qilayotgan urush faxriysi Usmonjon ota Rahimov boshidan ne kunlarni oʻtkazmadi. Hayot qiyinchiliklari qalbini jarohatlasa-da, otaxon barchasiga vazminlik bilan sabr qilib yashadi. Bugun oilasi, el-u yurt ardogʻida baxtli umr kechirayotganidan behad mamnun.Qoʻqon shahrining 'Tolzor' MFYda joylashgan Toʻqqizbuloq koʻchasida yashovchi Ikkinchi jahon urushi qatnashchisi Usmonjon ota
Prezidentga sanoat uchun muhim minerallar bo‘yicha axborot berildi
Yurtimiz hududida volfram, molibden, magniy, litiy, germaniy, grafit, vanadiy va titan kabi 30 dan ortiq sanoat uchun muhim minerallar mavjud. Lekin ilgari bu imkoniyat to'la yuzaga chiqarilmagan. Qazilmalarni qidirish, texnogen chiqindilarni qayta ishlab, foydali moddalarni ajratib olish va ulardan mahsulot tayyorlashga investitsiya kiritilmagan edi.So'nggi yillarda tashkiliy asos yaratilib, yuqori qo'shilgan qiymatli mahsulotlar olish bo'yicha ishlar boshlandi. Taqdimotda tog'-kon sanoati va g