Yangi tashkil etilgan Kichik biznes uyushmasiga rahbar tayinlandi
Oila va xotin-qizlar qoʻmitasiga koʻra, mazkur yigʻilishda davlat rahbari Kichik biznes uyushmasini tashkil qilish hamda unga Mirzaliyeva Kamolat Kukanbayevna rahbar etib tayinlanishi boʻyicha tadbirkorlar tomonidan ilgari surilgan tashabbusni'maʼqullagan.
Maʼlumot uchun, Kamolat Mirzaliyeva 1979-yilda Toshkent viloyatida tugʻilgan. Maʼlumoti oliy ' Toshkent davlat texnika universitetini tamomlagan.
Mirzaliyeva korporativ boshqaruv boʻyicha katta tajribaga ega, hozirgi kunda u 'AARON ACADEMY KIDS' ixtisoslashtirilgan maktabi, shuningdek 'CHILLA UYI' tiklanish va reabilitatsiya markazi rahbari hamda taʼsischisi hisoblanadi. U 2018-yilda 'Mehnat shuhrati' ordeni bilan taqdirlangan.
Barcha xorijiy valyutalarning soʻmga nisbatan qiymati arzonladi
Oʻzbekiston Respublikasi Markaziy banki xorijiy valyutalarning oʻzbek soʻmiga nisbatan 20-mart kuni amalda boʻladigan qiymatini belgiladi.Unga koʻra, dollarning rasmiy kursi 9,17 soʻmga tushib, 12 926,51 soʻmni tashkil qildi.Yevro kursi 72,09 soʻmga pasayib, 14 092,48 soʻm etib belgilandi.Rossiya rubli 2,80 soʻmga tushdi va 156,00 soʻmni tashkil qildi.