Toshkentdagi “Katta dubulgʻa” turnirida Oʻzbekiston terma jamoasi 12 ta medalga ega chiqdi
Bellashuvlar davomida dzyudochilarimiz 1 ta oltin, 3 ta kumush va 8 ta bronza medallariga sazovor boʻldi. Oltin medalni Shaxzodxoʻja Sharipov qoʻlga kiritib, chempionlikni taʼminladi. Kumush medallar esa Zamaxshari Bekmurodov (-66 kg), Xurshida Razzoqberdiyeva (-70 kg) va Arslonbek Tojiyev (-81 kg)ga nasib etdi.
Terma jamoamiz sportchilari 8 ta bronza medalni qoʻlga kiritdi. Ular orasida Kamoliddin Baxtiyorov (-60 kg), Anvarjon Ibrohimov (-60 kg), Muhriddin Tilovov (-66 kg), Artyom Shturbabin (-66 kg), Shahram Ahadov (-73 kg), Nurbek Murtazoyev (-90 kg), Ernazar Sarsenbayev (-100 kg) va Alisher Yusupov (+100 kg) bor.
Oʻzbekiston terma jamoasi ushbu musobaqada juda muvaffaqiyatli ishtirok etib, oʻz imkoniyatlarini namoyon qildi. Bu natija mamlakatimiz dzyudosi taraqqiyoti vakillari uchun katta ilhom manbai boʻlib, kelgusi musobaqalarda ham yuksak marralarni zabt etishga xizmat qiladi.
Bugun “Manchester Siti” tarixidagi eng yomon kun boʻlishi mumkin, agar...
Yevropa chempionlar ligasi umumiy bosqichining soʻnggi 8-tur bahslari, bugun, 29-yanvar kuni, boshlanadi. Soʻnggi turdan oʻrin olgan barcha uchrashuvlar bir vaqtda, Toshkent vaqti bilan 30-yanvarga oʻtar kechasi soat 01:00 da boshlanadi.YECHLning 8-turiga kelib bir nechta yirik jamoalarning turnirni davom ettirishi soʻroq ostida qolmoqda. Bu ularning soʻnggi turgacha toʻplagan ochkolari bilan bogʻliq.Jumladan, hamyurtimiz Abduqodir Husanov toʻp tepadigan 'Manchester Siti' jamoasi 7 tur
Toshkentda qilichbozlik boʻyicha Jahon kubogi boshlandi — Fotoreportaj
Toshkentda qilichbozlikning rapira yoʻnalishi boʻyicha yoshlar oʻrtasida Jahon kubogi bosqichi start oldi. Uch kun davom etadigan musobaqada 15 mamlakatdan 158 nafar sportchi ishtirok etmoqda. Dasturga koʻra, bugun qizlar oʻrtasida yakkalik yoʻnalishida gʻolib va sovrindorlar nomi aniqlanadi. Mazkur bellashuvlarda terma jamoamiz sharafini 15 nafar sportchi himoya qilmoqda.Foto: Yunus Bo'riyev / 'Xalq so'zi'
BIZ SEN BILAN FAXRLANAMIZ
Sportga qadam qo‘ygan har bir yosh yigit-qizning bir orzusi bor: u ham bo‘lsa chempion bo‘lish, jahon arenalarida vatanimiz bayrog‘ini yuksaklarga ko‘tarish.Azizbek orzusiga yetishish uchun tinmay harakat qilmoqda. Bugungi kunda Ichki ishlar vazirligining 1-sonli Toshkent akademik litseyning 2-bosqichda tahsil olayotgan Azizbek Bahodirov 2–6-oktabr kunlari Toshkent shahrida sportning muay-tay turi bo‘yicha «O‘zbekiston kubogi» uchun kurashilgan musobaqada 67 kg vazn toifasida f