Qayd etish kerakki, Jalolov 7-fevral kuni Kanadada fransiyalik Devid Spilmontga qarshi jang oʻtkazishi kerak edi. Ammo tashkilotchilar bokschining yuzida paydo boʻlgan husnbuzar sababli uning jangini bekor qilishgandi. Shundan soʻng, Jalolov va Spilmont tez orada yangi jang oʻtkazishga tayyor ekanliklarini maʼlum qilishgan. Bahodirning jamoasi fransuz bokschisini Toshkentda ringga chiqishga taklif qilgan edi, ammo muzokaralar qanday yakun topgani hozircha nomaʼlum.
Hozircha Jalolovning Ostanadagi raqibi kim boʻlishi haqida rasmiy maʼlumot yoʻq. Ammo 'Barыs Arena'da oʻtkaziladigan ushbu turnirning markaziy jangi Janibek Alimxanuli va Anauel Ngamissenge oʻrtasida boʻlishi maʼlum. Qozogʻistonlik Alimxanuli IBF va WBO versiyalari boʻyicha oʻrta vaznda jahon chempioni hisoblanadi. Uning raqibi ' kelib chiqishi kongolik, hozirda Fransiya sharafini himoya qilayotgan professional bokschi.
Shuningdek, Ostana shahridagi turnirda qozogʻistonlik aka-uka Mahmud va Torexan Sabirxonlar professional boksdagi debyut janglarini oʻtkazishadi. Ushbu musobaqa Qozogʻiston boksining yirik voqealaridan biri boʻlishi kutilmoqda. Jalolovning ishtirok etishi esa mazkur boks kechasiga yanada qiziqish uygʻotadi.
“Futboldagi matematika”: Oʻzbekiston milliy terma jamoasi muddatidan avval mundial yoʻllanmasini qoʻlga kiritishi uchun nimalar roʻy berishi kerak?
Oʻzbekiston milliy terma jamoasi oʻz tarixida ilk bor jahon chempionatida ishtirok etishi mumkin. Mundial yoʻllanmasini qoʻlga kiritish uchun hamyurtlarimiz oldinda turgan uch oʻyinda maksimal ochko yoʻqotmasliklari kerak boʻladi. Ayni paytda guruhdagi eng yaqin taʼqibchimiz BAAdan 6 ochkoga ilgarilab ketganmiz. Biroq, bu xotirjamlikka berilishga sabab boʻla olmaydi.Quyida qay holatda Oʻzbekiston terma jamoasi muddatidan avval jahon chempionati yoʻllanmasini qoʻlga kiritishi mumkin,
“Shov-shuvli transfer”: Erling Holand “Manchester Siti”dan ispan grandiga oʻtmoqchi
Norvegiyalik hujumchi Erling Holand agar 'Manchester Siti' joriy mavsumda UYEFA Chempionlar Ligasi yoʻllanmasini qoʻlga kirita olmasa, klubni tark etishga tayyor. 'Caughtoffside' nashrining xabariga koʻra, ayni damda 'Siti' Angliya Premer Ligasi (APL) jadvalida beshinchi oʻrinda bormoqda. Agar klub mavsum yakunida kuchli toʻrtlikka kira olmasa, Holand boshqa jamoaga oʻtishi mumkin.Manbaning maʼlum qilishicha, 'Manchester Siti' bosh murabbiyi Pep Gvardiola hujumchining jamoadan ketishiga q
Ronaldu Rudigerga, Mbappe Yamalga qarshi: UEFA Millatlar Ligasi 2025-yilgi final bosqichi qayerda oʻtkaziladi?
UEFA Millatlar Ligasi 2025-yilgi final bosqichi ' 'Final toʻrtlik' Germaniyada boʻlib oʻtadi. Bu haqida Germaniya terma jamoasining chorak finaldagi gʻalabasidan soʻng maʼlum qilindi. Germaniya terma jamoasi Italiyaga qarshi oʻtkazilgan ikki uchrashuv natijasiga koʻra 5:4 hisobida ustun keldi va yarim final yoʻllanmasini qoʻlga kiritdi. 20-mart kuni Milanda boʻlib oʻtgan dastlabki uchrashuvda nemislar 2:1 hisobida zafar quchgan edi.23-mart kuni Dortmund shahrida boʻlib oʻtgan javob
Dzyudochilarimiz 2 ta kumush va 1 ta bronza medalini qo`lga kiritishdi
Poytaxtimiz mezbonligida oʻtayotgan dzyudo boʻyicha 'Katta Dubulgʻa' turnirining ikkinchi kun ortda qoldi. Bugun dzyudochilarimiz 2 ta kumush va 1 ta bronza medalini qo`lga kiritishdi. Kumush medal:-81 kg: Arslon Tojiyev-70 kg: Xurshida RazzoqberdiyevaBronza medal: -73 kg: Shahram AhadovFoto: Xasan Paydoyev / 'Xalq so'zi'