Tadbir davomida 'Oʻzbekiston ' 2030' strategiyasini BMTning 'Barqaror rivojlanish maqsadlari'ga mosligini koʻrsatuvchi infografik tahlil toʻplami ham taqdim etildi.
Foto: Akmal Muhammadov / 'Xalq so'zi'
Toshkentda viloyatliklarni haqoratlagan qashqadaryolik yigit qamaldi
Toshkent shahriga viloyatdan kelganlarni turli qoʻpol soʻzlar bilan haqorat qilgan shaxslar 10 sutkaga qamaldi. Bu haqda 'Millar' dasturida xabar berildi.Qayd etilishicha, bugun, 7-mart kuni jinoyat ishlari boʻyicha Yunusobod tuman sudida mazkur ish koʻrib chiqilgan.Maʼlum boʻlishicha, viloyatliklarni turli xil soʻzlar bilan haqorat qilib, ulardan'Toshkentga kelmasliklarini soʻrab, video olgan yigitlardan biri Qashqadaryo, ikkinchisi esa Samarqand viloyatida tugʻilgan. Sud hujjatlarida
Oʻzbekiston Respublikasi Bosh prokurori mamlakat aholisiga murojaat bilan chiqdi
Oʻzbekiston Respublikasi Bosh prokurori mamlakat aholisiga murojaat bilan chiqib, jinoyatchilikning oldini olish va huquqbuzarliklarga qarshi kurashish chora-tadbirlari kuchaytirilishini maʼlum qildi. Unda har bir mahalla va xonadonga tushib, huquqbuzarlik omillarini aniqlash va ularga qarshi profilaktik ishlarni kuchaytirishga alohida eʼtibor qaratiladi.Murojaatda jinoyatga moyil shaxslar bilan toʻgʻridan-toʻgʻri uchrashuvlar oʻtkazish va 'fuqarobay' ish tizimini joriy etish rejalashtir
html5-dom-document-internal-entity1-quot-endKuwait Investment Companyhtml5-dom-document-internal-entity1-quot-end kompaniyasi boshqaruvchi direktori bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev o'ziga ajratilgan qarorgohda 'Kuwait Investment Company' kompaniyasi bosh ijrochi direktori Favoz al-Ahmadni qabul qildi.Asosiy aksiyadori Kuvayt investitsiya agentligi bo'lgan kompaniya 1961-yilda tashkil etilgan. Aktivlarni boshqarish, investitsion banking, xususiy biznes loyihalarini qo'llab-quvvatlash bilan shug'ullanadi.Ta'lim, infratuzilma, agrosanoat, sun'iy intellekt texnologiyalarini joriy qilish sohalarida qo'shma loyihalarni amalg
Shavkat Mirziyoyevning Kuvaytga tashrifidan fotoreportaj
Prezident Shavkat Mirziyoyev Al-Kuvayt shahrida tantanali kutib olindi.Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Kuvayt Davlati Amiri Shayx Mishʼal as-Saboh 17-fevral kuni Al-Kuvayt shahridagi 'Al-Bayan' saroyida tor doirada uchrashuv hamda rasmiy delegatsiyalar aʼzolari ishtirokida muzokara oʻtkazdilar.Al-Kuvayt shahrida boʻlib oʻtgan muzokaralar yakunida Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Kuvayt Davlati Amiri Shayx Mishʼal as-Saboh Oʻzbekiston-Ku