G‘ijduvon tumani IIB JXX Probatsiya guruhi hisobida turuvchi nazorat ostidagi shaxslar bilan uchrashuv o‘tkazildi. Unda sektor rahbarlari va tadbirkorlar ishtirok etib, nazorat ostidagi shaxslarni ijtimoiy moslashtirish, bandligini ta’minlash, ularni kichik biznes, tadbirkorlik va hunarmandchilikka jalb etish orqali qayta jinoyat sodir etishlarining oldini olish masalalariga e’tibor qaratildi.
Tadbirda 4 nafar shaxsga tadbirkorlik faoliyatini boshlash uchun 11 mln 500 ming so‘mdan mablag‘ ajratilgan bo‘lsa, 6 nafaри ishga joylashish uchun yo‘llanma oldi. Bundan tashqari, tibbiy ko‘rik tashkil qilinib, nazorat ostidagi bir qator shaxslar tibbiy tekshiruvdan o‘tkazildi.
N.BOLTAYEV,
podpolkovnik.
Buxoro viloyati.
IIV TvaTOXTD mutaxassis psixologi tomonidan Qashqadaryo viloyati Transportda xavfsizlikni ta'minlash boshqarmasi xodimlarining ma'naviy-ruhiy holatini yaxshilash maqsadida navbatdagi psixologik trening tashkil etildi. Treningda asosiy e'tibor jamoada ijtimoiy-ma'naviy muhitni yanada yaxshilash, ishonchsizlik, tushkunlik kabi salbiy ruhiy holatlarga yo‘l qo‘ymaslikka qaratildi. Shuningdek, xodimlarning o‘z xizmat vazifalarini bajarishida mas'uliyat hissini yanada oshirish ko‘zda tuti
Jahon banki ishtirokida milliy irrigatsiya tizimi yangilanadi
Faxriddin BOZOROV/'Xalq soʻzi'. Mamlakatimizda 'Milliy irrigatsiya tizimini takomillashtirish va energiya samaradorligini oshirish' loyihasi ishlab chiqilmoqda. Uning umumiy qiymati 240,5 mln. dollar boʻlib, shundan Jahon bankining ulushi 200 mln. dollarni tashkil etadi.Loyiha 2025-2030-yillarda Qoraqalpogʻiston Respublikasi, Namangan, Qashqadaryo, Surxondaryo va Buxoro viloyatlarida amalga oshiriladi. Ushbu hududlarda 8 ta kanalni rekonstruksiya qilish koʻzda tutilgan. Buning natijasida 232
Prezident Toshkentdagi zamonaviy savdo majmuasini borib koʻrdi
Prezident Shavkat Mirziyoyev 20-mart kuni Toshkent shahrida amalga oshirilayotgan qurilish va obodonlashtirish ishlari bilan tanishdi.Mamlakatimizda investorlarga yaratilgan qulayliklar tufayli iqtisodiyotda xususiy sektorning ulushi oshib bormoqda. To'g'ridan-to'g'ri sarmoyalar kiritilib, sanoat, qurilish, savdo, xizmat ko'rsatish sohalarida istiqbolli loyihalar amalga oshirilmoqda.Poytaxtimizning Yunusobod tumanida barpo etilgan 'High Town City' majmuasi shulardan biri. U keng qamrovli bo'lib,